שבוע בווילות על שפת האגם -15 -

ווילות מהודרות על שפת אגם ציורי

מרכז הרי הטאטרה
אזור מרכז הרי הטאטרה ללא ספק נחשב לאחד האזורים היפים, האטרקטיביים והמעניינים ביותר בסלובקיה, יש הטוענים ומחשיבים אותו בצדק לדעתי, כלב ליבה של סלובקיה !!!

 

באזור זה מספר רב של נביעות תרמיות לרחצה ולכל אשר נביט נראה מים ונהרות זורמים, מסביב מספר שמורות טבע מהיפות ביותר בסלובקיה

 

מרכז הרי הטאטרה גובל בהרי הטטרה הגבוהים Vysoke Tatry עם נופים של פסגות הרים מחודדים המתנשאים לגבהים של מעל ל2600 מטר מעל פני הים ושמורת הרי הטטרה הנמוכים Nizke Tatry מהווים את גבולו עם מראות ונופים של שדות מיראה, שדות חקלאות ופריחה בשלל צבעים. מערבית, שמורת Velka Fatra ורכס ההרים Chočské vrchy עם טבע פראי ובתולי שבחובו מאות מסלולי הליכה ואופניים בשבילי השמורה לניחוח היער.

יתרון נוסף וחשוב מאוד הוא מיקומו הגיאוגראפי של העמק הירוק וכאן אני מחזק את הטענה כי אזור זה הוא לב ליבה של סלובקיה. רוב האתרים המעניינים בסלובקיה שביניהם אתרי תרבות ומסורת, נופים וטבע, ספורט, היסטוריה, פולקלור, פארקי מים תרמיים, מערות, ועוד אתרים רבים לכל המשפחה מוקמים בקרבת מקום ובמרחק נסיעה עד מקסימום שעה לכל כיוון !!!

 

לכל המטיילים שרוצים לראות את המיטב בסלובקיה ובמיוחד למשפחות עם ילדים אני תמיד ממליץ על טיול כוכב מאזור זה וניתן גם לשלב ליום או יומיים ביקור בברטיסלאבה.